Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Spirulína

  Spirulina + Inulín tablety Výživový doplnok Obsah balenia: 100 ks/ 200ks Certifikát: spirulina_vitaminc_jod.pdf   Spirulina (Spirulina platensis) - ... celý popis
Objem/Obsah
Bežná cena
9,90 €
7,70 €
6,42 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:759
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

 

Spirulina + Inulín tablety

Výživový doplnok

Obsah balenia: 100 ks/ 200ks

Certifikát: spirulina_vitaminc_jod.pdf

 

Spirulina (Spirulina platensis) - je sladkovodná rastlina s obsahom organicky viazaných vitamínov, minerálov, chlorofylu, bielkovín, antioxidantov a aktívnych enzýmov, vhodná na ľudskú konzumáciu.

Inulín (Fruktózový polysacharid) - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Ide o čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus).

 

Zloženie (1 tableta - 700 mg):
Spirulína 350 mg (Spirulina platensis), Inulín 346 mg, Stearan horečnatý.

Odporúčané dávkovanie:
3 tablety denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Upozornenie:
Výživový doplnok nie je určený pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Skladovať mimo dosahu detí!

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C v dobre uzatvorenom obale. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

 

 

Spirulina - bohatstvo vitamínov a minerálov v prirodzenej podobe 

Spirulina je jedným z najstarších foriem života na Zemi. Spirulina sú prírodné modro-zelené mikro-riasy, ktorých meno pochádza z tvaru špirály. Táto riasa sa už objavil pred 3 miliardami rokov. Rastie prirodzene, bez nutnosti použitia organických hnojív pochádzajúcich z iných rastlín alebo živočíchov. Mnohí odborníci tvrdia, že Spirulina hrala obrovskú úlohu v produkcii kyslíka v atmosfére. V súčasnej dobe považovaná za najviac prospešné a živiny-bohaté potraviny na Zemi. Obsahuje medzi 60 a 70% proteínu (podstatne viac ako hovädzie, kuracie, alebo sója), 8 exogénne a endogénne 10 aminokyselín, vysoké hladiny gama-linolénovej kyseliny (GLA), beta-karotén, kyselina linolová, kyselina arachidonová, vitamín B12, železo, vápnik, fosfor a nukleovej kyseliny, DNA a RNA. Je veľmi bohatý na chlorofyl a fykocyanín a tiež obsahuje špeciálny proteínový komplex proteín, ktorý sa nachádza iba v štruktúrach siníc.

Stručná história Spirulina
Staroveké civilizácie po stáročia praktizovali Spirulinu, ktorá bola ocenená predovšetkým pre svoje pozoruhodné prínosy pre zlepšenie zdravia a kondície. Napríklad Aztékovia zo zbieraných rias z jazera Texcoco v Mexiku. Rodáci z regiónu Čadu v Afrike jedli Spirulinu ako základnú súčasť dennej stravy. Spirulina je ich prirodzené, voľne rastúce jedlo vyskytujúce sa v oblasti čistých vôd.


Prírodné zdroje spiruliny? Ako pestovať spirulinu?
Spirulina je prírodná, divoko rastúca mikro-riasa žijúca v oblastiach čistej, teplej vody jazier, riek, prameňov a nádrží. Ak chcete získať čo najlepšie podmienky pre rozvoj spiruliny je potrebná optimálna teplota a bohatý prísun slnka. Napríklad, havajská odroda Spirulina Pacifica Spirulina je pestovaná mimo pobrežia Kona, Hawaii.

Na tento účel je špeciálne určené biologické ochranné pásmo bez použitia herbicídov a pesticídov, látok neobsahujúcich žiadne geneticky modifikované organizmy (GMO). Ak chcete zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre rozvoj mikro-riasy, spirulina rastie v rybníkoch napájaných zo 100% sladkej vody prichádzajúce z hlbín Tichého oceánu. Táto jedinečná kombinácia ultra čistej vody oceánu extrahovaná z hĺbky šiestich metrov sladkej vody zvyšuje tento konkrétny kmeň Spirulina v mnohých stopových prvkoch, ktoré je jedným z najbohatších foriem potravy dostupných na trhu.


Môžu byť predávané priamo vo forme prášku alebo lisované do tabliet pre pohodlné, orálne použitie vo Vašej každodennej strave.


Aké sú výhody Spiruliny?
Spirulina nám poskytuje obrovské množstvo zdravotných výhod, takmer okamžite po podaní, aj keď to často trvá niekoľko dní pravidelného užívania pre plné využitie jeho výhod.

Prírodné zdroje kompletný proteín
Proteíny sú základné stavebné kamene života a ako hlavná súčasť spiruliny sú kľúčom k podpore vynikajúceho zdravotného stavu a pohody tela.
Proteín sa skladá z aminokyselín spojených peptidovými väzbami, sú nevyhnutné pre správnu tvorbu a prevádzku svalov a kostnej hmoty. Sú tiež zodpovedné za udržiavanie dostatočnej hladiny krvného inzulínu, podieľajú sa na preprave minerálov a ďalších živín nevyhnutných pre nás.
Z 22 aminokyselín tvoriacich proteíny, osem z nich tzv. exogénne plnia veľmi dôležitú funkciu v našom tele. Tieto aminokyseliny musia byť dodávané s potravinami do ľudského tela, pretože zviera nemá schopnosť syntetizovať tieto zlúčeniny s inými zložkami, alebo sa syntetizuje v množstve nedostatočnom pre naše potreby. Sú tiež potrebné spoločne s vhodným množstvom dusíka k správnemu procesu toku syntéze iných proteínových-amino kyseliny.

Spirulina je zdrojom všetkých ôsmich esenciálnych aminokyselín a proteín nájdený v spiruline sa vstrebáva do nášho tela v 85 - 95%, čo je jeden z najsilnejších, najbohatších a najkomplexnejších prírodných zdrojov potravy. Vzhľadom k tomu, bunková stena Spiruliny obsahuje celulózu, a je ľahko stráviteľné, aminokyseliny obsiahnuté v ňom sú absorbované v tele takmer okamžite.

Dokonale čistí krv
Spirulina je veľmi bohatá na chlorofyl, obsahuje ho 10-krát viac ako v zelenej listovej zelenine a to dokonale čistí našu krv. Chlorofyl obsiahnutý v spiruline pomáha produkovať červené krvinky, čistí telo metabolických odpadových produktov, upravuje funkciu čriev, rovnako ako zdroj ľahko vstrebateľnej forme horčíka. Táto kombinácia to robí veľmi užitočne pri doprave kyslíka do všetkých buniek a tkanív v našom tele.
Jeho modrá farba vďačí obsahu Spirulina fykocyanín, allofycocyanin a ďalšie typy antokyanov v jeho zložení. Tieto prírodné látky majú za následok zvýšenie počtu bielych krviniek.
Okrem toho, že polysacharidy v spiruline majú vynikajúce účinky na zlepšenie funkčnej kapacity kostnej drene (stimulujú produkciu kmeňových buniek v kostnej dreni), týmusu a sleziny.

 

SLOVENSKÝ VÝROBOK

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.